Алекс Овечкин вкара два гола, докато Столичани победиха Джетс с 3-0, за да се върнат в плейофната позиция
AP News | 2024-03-24 | 21:32:19

ВАШИНГТОН (AP) — Алекс Овечкин отбеляза два пъти, за да достигне 26 гола този сезон, Чарли Линдгрен спря всичките 27 удара, срещу които се изправи и Вашингтон Кепитълс победиха Уинипег Джетс с 3-0 в неделя, за да се върнат в позиция за плейофи.

Кепиталс спечелиха четири от последните си пет мача, период, в който Овечкин отбеляза осем гола. Той имаше само осем гола в първите си 43 мача.

Нагарянето на Овечкин подхрани изкачването на Вашингтон в класирането и поднови разговорите, че той ще счупи рекорда за голове в кариерата на Уейн Грецки. Той е с 46 назад.

Офанзивният взрив през третия период — решаващият гол на Джон Карлсън при удар от пауърплей 1:21 и двата на Овечкин — дойде, след като Линдгрен беше най-добрият играч на леда за голяма част от следобеда. Линдгрен изпревари Конър Хелбюк, фаворитът за трофея Везина като най-добър вратар на НХЛ, пропускайки няколко висококачествени положения за гол.

Комбинацията от звездната игра на Линдгрен и навременния гол допринесе за втората поредна победа на Столичани, след като победиха Каролина в луда дузпа със 7-6 в петък вечер. Те преминаха Детройт за второто и последно място за уайлд кард на Изтока преди ключовия сблъсък с Ред Уингс във Вашингтон във вторник вечер.

Джетс пропуснаха възможност поне временно да се изравнят с Колорадо и Далас за най-много точки в Централната дивизия. Те загубиха три поредни загуби в края на дълго пътуване и сега имат пет мача у дома, за да ги калибрират отново за плейофите.

Докато Уинипег разполага с този лукс, Кепитълс го нямат, тъй като всеки мач надолу носи значение. Те са само с една точка пред Ред Уингс и две от Филаделфия за третото място в Дивизията Метрополитън, като искат да се завърнат в постсезона, след като го пропуснаха миналата година.

Нищо в надпреварата не беше лесно. Вече без Том Уилсън, който изтърпява наказание от шест мача, Столичани изиграха голяма част от мача без колегата си по крилото Сони Милано, който напусна по средата на първия период, след като получи привидно безобиден бут в чашата от Брендън Дилън и страдаше от това, което екип, наречен нараняване на горната част на тялото.

Преди да изпуснат шайбата, Caps отличиха ветеран нападател T.J. Оши за достигането на крайъгълен камък от 1000 мача в НХЛ при последното пътуване на отбора. Оши се върна в състава, след като пропусна последните два мача поради контузия.

Джетс: Домакинът е MVP Конър МакДейвид и Едмънтън Ойлърс във вторник вечер.

Кепитълс: Техният мач във вторник у дома срещу Детройт може да определи кой е на място в плейофите с приблизително 10 оставащи мача от редовния сезон за всеки отбор.